فیبرواسکن در مشهد

کلینیک تخصصی داخلی نوین فارابی / فیبرواسکن در مشهد

بهترین مرکز فیبرواسکن کبد در مشهد، الاستوگرافی کبد، فیبرواسکن در مشهد

فیبرواسکن کبد در مشهد

فیبرواسکن کبد که نام دیگر آن الاستوگرافی است. روشی فوری، غیرتهاجمی، سرپایی و ارزان است که برای تخمین درجه آسیب های کبدی، پیشرفت و یا بهبود بیماریها و هپاتیت‌های مزمن به کار می رود. دستگاه فیبرواسکن با استفاده از امواج لرزشی ماورای صوت میزان سختی بافت کبد را اندازه‌گـــیری می‌کند.

بهترین مرکز فیبرواسکن در مشهد با کادری مجرب از بهترین پزشکان کبد، فیبرواسکن فوری را با تعرفه ای متناسب انجام می دهد. کبد یک عضو مهم بدن است که به عنوان یک فیلتر عمل می کند و سموم و فاکتور های مضر مواد غذایی را می گیرد و با کمک بخش های دیگر بدن این مواد در نهایت دفع می شوند. با همین توضیح کوتاه درباره عملکرد کبد متوجه شدید که کبد چه عضو مهمی است و اگر فردی فقط برای 24 ساعت کبدش از کار بیوفتد جان خود را از دست می دهد. کبد به دلایل مختلف ممکن است دچار آسیب شود و در عملکرد صحیح آن اختلال ایجاد شود و عوارضی مشهود یا نامشهود در بیمار ایجاد کند. ممکن است شما اخیرا به پزشک کبد مراجعه کرده باشید و پزشک با توجه معاینه بالینی شما و سوابق تان، عمل فیبرواسکن را تجویز کرده باشد. شما احتمالا مضطرب شده اید که فیبرواسکن چیست که باید به شما اطمینان خاطر بدهیم که فیبرواسکن کبد بدون درد و بیهوشی است. منتها بسیار مهم است که حتما در بهترین مرکز فیبرواسکن و توسط دکتر خوب انجام شود تا تشخیص صحیح صورت بگیرد.

آمادگی های قبل از انجام فیبرواسکن یا الاستوگرافی کبد:

به مدت 6 ساعت قبل از انجام فیبرو اسکن بیمار نباید غذا و مایعات مصرف کند و می بایست معده کاملا خالی باشد.
برای انجام فیبرواسکن بیمار باید لباس گشاد و راحت به تن داشته باشد.
در صورتی که بیمار دستور پزشک و سابقه انجام سونوگرافی کبد و آزمایش خون دارد، کلیه مدارک را هنگام مراجعه همراه داشته باشد

روش انجام فیبرواسکن کبد

1. بیمار به پشت می‌خوابد، پزشک، پروب اولتراسوند را روی پوست بالای کبد قرار می‌دهد و شروع به بررسی و ارزیابی کبد می نماید.
2. تست فیبرواسکن حدود ده دقیقه طول می‌کشد و کمترین ناراحتی برای بیمار ایجاد نمی‌کند.
3. از زمان انجام فیبرواسکن تا تحویل گزارش آن حداکثر یک ساعت به طول می انجامد.
4. فیبرو اسکن بدون نیاز به بی حسی است.
5. بیمار نیازی به حضور همراه ندارد.
6. فیبرواسکن روشی سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن است.

تفسیر فیبرواسکن کبد

در گزارش فیبرواسکن، سختی کبد بین 1. 5-75 کیلو پاسکال و CAP (نشان دهنده چاقی) بین 100-400 دسی‌بل بر متر گزارش می‌شود. مقادیر به‌دست‌آمده باید توسط یک پزشک متخصص گوارش و بیماری‌های کبد، با در نظر گرفتن سابقه پزشکی بیمار و جواب آزمایش‌ها، بررسی شود.

مراجعه کننده گرامی:
تاریخ و زمان اعلام شده مختص شماست، لذا جهت جلوگیری از تضییع حقوق سایر بیماران در ساعت اعلام شده حضور بهم رسانید. ساعت اعلام شده ممکن است با توجه به شرایط متغیر باشد، بنابراین حدود 1:30 ساعت زمان انتظار را پیش بینی فرمایید.
آدرس : مشهد- بلوار وکیل آباد- بین کوثر شمالی 2 و 4- ساختمان پزشکان فارابی- طبقه دوم- درمانگاه تخصصی داخلی نوین فارابی
تلفن تماس : 38704067-051 و 38704066
شماره تلفن همراه صرفاً برای موارد اورژانسی (فیبرواسکن فوری مشهد): 09020069902


دانلود فایل راهنمای
انجام عمل فیبرواسکن